Obalové sklo

Obalové sklo je typ skla, který se používá pro výrobu lahví, skleněných nádob, sklenic na zavařování a na pití. Měření teploty u obalového skla během výrobního procesu je důležité k zajištění kvality konečného produktu.

LumaSense Technologies nabízí řadu pyrometrů a termokamer přesně měřících teplotu v různých procesních fázích výroby obalového skla. Teplota kapky skloviny i sklenářské formy sehrává velmi důležitou úlohu při zajištění stabilní kvality výroby obalového skla.

LumaSense Technologies nabízí pro obě procesní fáze to správné vybavení. Rychlopoměrové pyrometry s malými velikostmi bodu (průměry paprsku) pro měření teploty padajících kapek skloviny mezi nůžkami a tvarovacím strojem. Navíc i přenosné a pevné pyrometry pro měření teploty formy a pro regulaci tvářecího procesu a kontrolu tloušťky stěny výsledného produktu.

Kapka skloviny

Měření teploty kapky skloviny Během procesu tváření lahve se z nálitku uvolňuje roztavená „kapka skloviny“. Její velikost a viskozita sehrává důležitou roli při stanovování tloušťky stěny výsledné lahve. Teplota kapky skloviny přímo souvisí s viskozitou…

Sklářské formy

Měření teploty sklářské formy Ručně foukané skleněné vázy a lahve jsou nyní do značné míry uměleckými záležitostmi. Moderní metody nahradily skláře a přinesly s sebou vysoce výkonné výrobní stroje. V konečných fázích procesu tváření skleněných…

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat